نکات مهم در خرید دیزل ژنراتور و اندازه گیری کاوا و کیلو وات

يکي از مهمترين و حساس ترين تصميمات مسئولان واحد فني براي تامين برق تاسيسات خود انتخاب مناسب يک ديزل ژنراتور مي باشد زيرا در صورت عدم انتخاب مناسب يک مولد برق همانند ديزل ژنراتور مي تواند خسارت هاي جبران ناپذيري را براي پروژه هاي خود فراهم سازد . يکي از دغدغه هاي انتخاب براي يک ديزل ژنراتور نوع کاربرد آنها است به عنوان مثال :
ديزل ژنراتور تک فاز يا سه فاز
ديزل ژنراتور براي مصارف روشنايي يا جوشکاري
ميزان kw و KVA کاوا ديزل ژنراتور
ديزل ژنراتور براي تامين برق اضطراري يا دائمي
از اين روي شما مي بايست براي انتخاب يک ديزل ژنراتور موارد کليدي را در ذهن بسپارد و همچنين ما دراين مقاله شما را در انتخاب يک ديزل ژنراتور مناسب راهنمايي مي نماييم.

فامکو ديزل ژنراتور ها در اندازه هاي متنوع
با توجه به پيشرفت هاي چشمگير مهندسي برق، ديزل ژنراتور در سطح وسيعي پيشرفت و در اندازه هاي متنوع و با کاربرد هاي مختلفي در دسترس مي باشند. ديزل ژنراتور با ظرفيت هاي 5 KW الي 50 KW در بازار براي مصارف خانگي به راحتي در دسترس مي باشد در حالي که ديزل ژنراتور صنعتي از 50 KW الي 3 مگاوات که بصورت ثابت يا موبايل (نصب شده بر روي شاسي چرخ دار) نيز وجود دارد. از اين روي ديزل ژنراتور هاي صنعتي اکثرا در مراکز بيمارستاني، ساختمان سازي و راهسازي، کشاورزي، مراکز فناوري اطلاعات و ارتباطات و همچنين در استخراج معادن استفاده مي شود .

فامکو ديزل ژنراتور ها و ميزان KW – KVA کاوا
بسياري از افراد بر اين باورند ديزل ژنراتور با قدرت کمتر براي مصارف برق اضطراري مناسب تر است به اين علت که اين نوع ديزل ژنراتور به صورت پاره وقت و در مواقع قطعي برق مورد استفاده قرار مي گيرند. اما درعمل اينگونه نيست و اکثر خريداران ديزل ژنراتور به اين اشتباه دچار مي شوند. اين اشتباه خريداران بارها منجر به خسارت هايي به ديزل ژنراتور و همچنين دستگاه هاي متصل به آن شده است. از اين رو مي بايست ميزان بار در مواقع قطع جريان برق را مد نظر گرفت و متناسب با آن ديزل ژنراتور مورد نياز را انتخاب نمود.

فامکو نحوه انتخاب صحيح موتور ديزل ژنراتور و ژنراتور ديزلي
رفتن به يک فروشگاه و خريد ارزان ترين و بهترين ديزل ژنراتور در دسترس و بدون در نظر گرفتن کاربرد ديزل ژنراتور بهترين روش نيست. هميشه بهتر است قبل از انتخاب ، کاربرد ديزل ژنراتور خود را تعريف نماييد. شما مي توانيد اين کار را از طريق راههاي زير انجام دهيد:
يک ليستي از آيتم هايي که نياز به ديزل ژنراتور و برق توليدي از مولد برق را دارند تهيه نماييد.
توجه داشته باشيد وات شروع کار دستگاه و وات در حال اجرا دستگاه مي تواند متفاوت از هم باشد اين موضوع بسيار حياتي است .
محاسبه کل توان مورد نياز در KVA کاوا يا KW کيلو وات
فامکو نحوه يافتن وات شروع دستگاه و وات در حال اجرا وات دستگاه
ميزان وات شروع و در حال اجرا دستگاه هاي شما به انتخاب ميزان قدرت ديزل ژنراتور بسيار وابسته است . جهت يافتن ميزان قدرت دستگاه ها و قدرت مورد نياز از ديزل ژنراتور مي بايست آمپر را در ولتاژ مصرفي ضرب نماييم .
For resistive load: Wattage = amperes x volts
For reactive load: Wattage = (amperes x volts) x load factor