تفاوت پالت پلاستیکی و پالت چوبی

همه ی ما شنیده ایم که خرید پالت پلاستیکی بسیار بصرفه تر از خرید پالت چوبی و یا فلزی است اما علت آن اطلاعی ندارم. برای همین منظور به بررسی ویژگی این دو نوع پالت می پردازیم:

مقاومت در برابر نفوذ مواد آلی و شیمیایی:

پالت پلاستیکی به علت آنکه از مواد پلی اتیلن سنگین ساخته شده است در برابر مواد شیمیایی مقاوم بود و در آن نفوذ نمی کند. اما در پالت چوبی به سرعت از بین میرود.

سازگاری با محیط زیست:

همانطور که از نام پالت چوبی پیداست از چوب ساخته میشود برای تولید انبوه پالت های چوبی باید تعداد زیادی از درخت قطع شود که بسیار برای محیط زیست ضرر دارد و باعث جنگل زدایی و تخریب زیست محیطی میشود همچنین این پالت ها به مرور زمان شروع به پوسیدن میکند و در اثر پوسیدگی از خود گاز متان تولید می نماید و پس از پوسیدن هیچ ارزشی ندارد اما در مورد پالت پلاستیکی چنین نیست و حتی مستحلک شده آن ارزش زیادی دارد و می توان آن ها را به طور 100% بازیافت کرد.

صرفه اقتصادی:

پالت های پلاستیکی از پالت چوبی ارزان تر بوده و همچنین شما میتوانید بعد از استفاده و آن ها اغدام به فروش پالت پلاستیکی دست دوم خود نمایید.

دوام:

طول عمر پالت چوبی 3 سال است در حالی که طول عمر پالت پلاستیکی 15 سال می باشد.

ایمنی:

پالت پلاستیکی دارای گوشه های گرد و نرم بوده و به کارگران و کالا ها هیچ آسیبی نمی رساند در حالی که پالت چوبی دارای گوشه های تیز میباشد و به کارگران و کالاها آسیب میرساند.

ساخت سفارشی:

در صورتی که شما پالت پلاستیکی سفارش دهید می توانید نوع طرح، رنگبندی آن را انتخاب کنید و لوگو و مهر شرکت کود را بر روی آن حک کنید و یا از امکاناتی نظیر ضد شاخه ترمز ماشین، مهر داغ و... بهره ببرید اما در صورت سفارش دادن پالت چوبی فقط میتوان بر روی آن نقاشی کنند یا بر چسب بچسبانند که دوام بسیار کمی دارد.

بهداشتی:

پالت پلاستیکی بسیار بهداشتی بوده زیرا ضد آب است و به آسانی با آب و مواد شوینده معمولی تمیز میشود. اما پالت چوبی هنگامی که با آب تماس پیدا میکند از فرومی پاشد و نیاز به لجن زدایی داردو برای لنج زدایی باید هزینه ای پرداخت کنید.

سهولت جابجایی:

پالت پلاستیکی در عین مقاومت زیاد بسیار سبک می باشد و به راحتی میتوان آن ها را جابجا کرد. اما پالت چوبی وزن زیادی دارد.

مقاومت در برابر فشار و شوک:

پالت پلاستیکی به علت وجود پلاستیک فشرده شده در برابر فشار زیاد و شک نمیشکند اما پالت چوبی چنین نیست.